这单差不多赚了8刀左右的样子,可惜没用EB付款,手上太多EB不知道下两周能不能用的出去 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 更新一下部分deal 的具体实现方法: 本周deal并不适合所有人去撸,很多需要配合个人收到的CRT来进行 接下来文中会提到一些缩写先在这里解释一下: RP(Red plum) SS(Smart source) CRT(Personal coupon from CVS) 根据个人消费分配,每个人都可能收到不一样的 IB(Ibotta) MO(Mobisave) SA(saving Star) 51(Checkout 51) ECB(extra bucks offer which you can see from weekly ad and in store. ) 还有一件事要说所有的percent off coupon只能用在non-sale item( deal only offer ECB without sale price is available for using the percent off coupon. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 好,接下来正文 tax and bottle deposit is not included Brawny paper towel sale price: 3 for $ 15 1.brawny官网上有0.75 off 的coupon, 打印三张 15-0.75-0.75-0.75=12.75 2. 使用$ 3 off 15 paper laundry and household crt 12.75-3=9.75 3.使用 $2 off $6 paper towel CRT 9.75-2=7.75 4.Buy 3 selected paper product get $5 ecb 7.75-5=2.75 FINAL PRICE: 2.75 Tresemme shampoo and conditioner price:$ 6.49 1. Buy one get one 50 % in store promotion buy 4, pay three: 6.49*3=19.47 2. Buy one get one free coupon from (3/19RP) max value $5.99 19.47-5.99*2=7.49 3.Use $ 7 off $25 hair care CRT(6.49*4大于25) 7.49-7=0.49 4. Buy three tresemme get $ 5 ECB 0.49-5=-4.51 FINAL: 4.51 MM
Garnier Fructis leave in conditioning cream price: 2 for $7 1. buy 2 ,use 2 $2 off coupon from (RP 3/5) 7-2*2=3 2. use $2 off $6 shampoo and conditioner CRT 3-2=1 3.Buy 2 garnier get $4 ECB 1-4=-3 FINAL: $ 3 MM V8 Energy drink Price: $1.99 1.$1 off coupon from coupons.com 1.99-1=0.99 2. Submit $1 on IB 0.99-1=-0.01 3. Submit $1 on Mo -0.01-1=-1.01 Final: 1.01 MM -------------------------------------------------------------------- percent off coupon using for following
Loreal single eye shadow price: $5.99 1.Buy 2 5.99*2=11.98 2. use 20% off CRT 11.98*0.8=9.58 3. Use 2 $2 off Loreal eyeliner,shadow or brow coupon from (RP 3/5) 9.58-2*2=5.58 4. Buy 2 loreal product get $5 ECB 5.58-5=0.58 5. Submit $2 on (51) 0.58-2=-1.42 Final price: 1.42 money maker
Maybelline Great Lash Price:$6.49 1. Buy 2 6.49*2=12.98 2. 20% off CRT 12.98*0.8=10.38 3. Use $2 off beauty CRT 10.38-2=8.38 4. Use save 2 on Maybelline 8.38-2=6.38 5. use 2 $3 off maybelline mascara coupon from (RP 3/5 or coupons.com(you can't find it right now)) 6.38-3*2=0.38 6. Spend $12 on Maybelline get back $4 ECB 0.38-4=3.62 Final: 3.62 money maker
Beauty 360 4 blade disposable razors $ 6.49beauty 360 2-blade gentle touch razors $ 3.79 1.Buy one of each 6.49+3.79=10.28 2. use 20% off CRT 10.28*0.8=8.22 3. Use $ 5 off any brand razor CRT 8.22-5=3.22 4.Spend $10 on any blade or beauty 360 shaving product get back $4 ECB 3.22-4=-0.78 Final: 0.78 money maker Enlite superface lip serum price : $12.99 1.Buy 2 12.99*2=25.98 2. use 25 % of face care CRT 25.98*0.75=19.49 3.Buy one enlite product get back $10 ECB 19.49-20=-0.51 Final: 0.51 money maker(The ECB will print together 你会得到一张20的ecb,ecb不能找零,必须一次性用完) 不算税的话,这单赚12.1,另外期中包含了83.9 的钱是用在beauty部门的,所以会拿回8.39 的beauty bucks. Beauty bucks 是指画在美妆,护肤和头发护理类产品上50,就能得到$ 5 beauty buck.
本来该是很开心的一单,可惜付钱的时候脑残,忘了用之前攒的EB付。。。结果现在手上有$48刀的EB。。。感觉好想抽自己,为什么这么关键的事情都能忘。。。
这单差不多赚了8刀左右的样子,可惜没用EB付款,手上太多EB不知道下两周能不能用的出去
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
更新一下部分deal 的具体实现方法: 本周deal并不适合所有人去撸,很多需要配合个人收到的CRT来进行
接下来文中会提到一些缩写先在这里解释一下:
RP(Red plum)
SS(Smart source)
CRT(Personal coupon from CVS) 根据个人消费分配,每个人都可能收到不一样的
IB(Ibotta)
MO(Mobisave)
SA(saving Star)
51(Checkout 51)
ECB(extra bucks offer which you can see from weekly ad and in store. )
还有一件事要说所有的percent off coupon只能用在non-sale item( deal only offer ECB without sale price is available for using the percent off coupon.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
好,接下来正文 tax and bottle deposit is not included
Brawny paper towel
sale price: 3 for $ 15
1.brawny官网上有0.75 off 的coupon, 打印三张
15-0.75-0.75-0.75=12.75
2. 使用$ 3 off 15 paper laundry and household crt
12.75-3=9.75
3.使用 $2 off $6 paper towel CRT
9.75-2=7.75
4.Buy 3 selected paper product get $5 ecb
7.75-5=2.75
FINAL PRICE: 2.75
Tresemme shampoo and conditioner
price:$ 6.49
1. Buy one get one 50 % in store promotion
buy 4, pay three: 6.49*3=19.47
2. Buy one get one free coupon from (3/19RP) max value $5.99
19.47-5.99*2=7.49
3.Use $ 7 off $25 hair care CRT(6.49*4大于25)
7.49-7=0.49
4. Buy three tresemme get $ 5 ECB
0.49-5=-4.51
FINAL: 4.51 MM
Garnier Fructis leave in conditioning cream
price: 2 for $7
1. buy 2 ,use 2 $2 off coupon from (RP 3/5)
7-2*2=3
2. use $2 off $6 shampoo and conditioner CRT
3-2=1
3.Buy 2 garnier get $4 ECB
1-4=-3
FINAL: $ 3 MM
V8 Energy drink
Price: $1.99
1.$1 off coupon from coupons.com
1.99-1=0.99
2. Submit $1 on IB
0.99-1=-0.01
3. Submit $1 on Mo
-0.01-1=-1.01
Final: 1.01 MM
--------------------------------------------------------------------
percent off coupon using for following
Loreal single eye shadow
price: $5.99
1.Buy 2
5.99*2=11.98
2. use 20% off CRT
11.98*0.8=9.58
3. Use 2 $2 off Loreal eyeliner,shadow or brow coupon from (RP 3/5)
9.58-2*2=5.58
4. Buy 2 loreal product get $5 ECB
5.58-5=0.58
5. Submit $2 on (51)
0.58-2=-1.42
Final price: 1.42 money maker
Maybelline Great Lash
Price:$6.49
1. Buy 2
6.49*2=12.98
2. 20% off CRT
12.98*0.8=10.38
3. Use $2 off beauty CRT
10.38-2=8.38
4. Use save 2 on Maybelline
8.38-2=6.38
5. use 2 $3 off maybelline mascara coupon from (RP 3/5 or coupons.com(you can't find it right now))
6.38-3*2=0.38
6. Spend $12 on Maybelline get back $4 ECB
0.38-4=3.62
Final: 3.62 money maker
Beauty 360 4 blade disposable razors $ 6.49beauty 360 2-blade gentle touch razors $ 3.79
1.Buy one of each
6.49+3.79=10.28
2. use 20% off CRT
10.28*0.8=8.22
3. Use $ 5 off any brand razor CRT
8.22-5=3.22
4.Spend $10 on any blade or beauty 360 shaving product get back $4 ECB
3.22-4=-0.78
Final: 0.78 money maker
Enlite superface lip serum
price : $12.99
1.Buy 2
12.99*2=25.98
2. use 25 % of face care CRT
25.98*0.75=19.49
3.Buy one enlite product get back $10 ECB
19.49-20=-0.51
Final: 0.51 money maker(The ECB will print together 你会得到一张20的ecb,ecb不能找零,必须一次性用完)
不算税的话,这单赚12.1,另外期中包含了83.9 的钱是用在beauty部门的,所以会拿回8.39 的beauty bucks.
Beauty bucks 是指画在美妆,护肤和头发护理类产品上50,就能得到$ 5 beauty buck.
心在滴血。。。明明可以用ECB付钱的,结果刷了卡
单买的话没免费,但是因为有别的东西是倒赚的,所以cover了纸的支出,就变成免费的了
加油用出去!
感觉在这点上还是rite aid好很多
是啊,CVS 的时间太短,rite aid 好像可以放半年吧
卖1.99
$1 coupon from coupons .com
$1 cash back Ibotta
$1 cash back MobiSave
打印胖没了
额,那那个CB也可以让你拿个免费的嘛
笔记。。。大概是我发的?
啊?没注意哎,就是感觉大家都好厉害
刚毕业,OPT还没开始,所以闲着没事干
你好赞!这是个好的办法!懂OPT没开始那段时间多的呀,但多出去玩儿呀,上班了的告诉你,好期待假期!
额,你在CVS上班木有见过couponer么,感觉应该很多吧,我去CVS逛都见过几个